Į pradžią
Svetainės struktūra
Versija neįgaliesiems
Paieška

Artėjančio mūsų gimnazijos šimtmečio proga atnaujinama mūsų svetainė! Visus pastebėjimus galite palikti kairiajame kampe esančiame laukelyje.

Šėtos gimnazija Kokybės krepšelis Šėtos gimnazija

VOKIŠKASIS ŠV. MARTYNO DIENOS MINĖJIMAS GIMNAZIJOJE

sv martynas 2019

Šv. Martyno diena (arba Žibintų šventė) Vokietijoje, ypač Reino regione, mėgstama šventė, kuomet sutemus, galima pamatyti vaikų procesijas su pačių pagamintais žibintais, skleidžiančiais šviesą ir šilumą. Šitaip prisimenama legenda, kaip Šv. Martynas pasidalijo apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei viltį pavargėlio širdyje.

Lapkričio 12 d. Šėtos vokiečių kalbos besimokantys mokiniai pagamino žibintus ir, dainuodami dainą, apjuosė savo gimnazijos simbolį – obelį, kad ne tik Šv. Martynas, bet ir mes visi kartu atneštumėme šiuo tamsiu paros metu švieselę į kiekvieno žmogaus širdį.

Vokiečių kalbos mokytoja Ilona Tomkuvienė

 

Atgal