gim_virselis1

XX JAUNŲJŲ ŠAULIŲ SPORTO ŽAIDYNĖS

Mes, jaunieji šauliai, aš – Vaiva Jasaitė ir Domantas Kartanas – gegužės 24-27 dienomis dalyvavome jaunųjų šaulių žaidynėse šalia Palangos miesto, Monciškių miestelyje esančioje stovyklavietėje ,,Raganė”.

Gegužės 24 dieną (ketvirtadienį) 12.00 val. atvykome į šalia Palangos esančią poilsiavietę ,,Raganė”. Pasirašėme instruktažą, susipažinome su žaidynių tvarka, įsikūrėme savo kambariuose, aptarėme žaidynių eigą, pasiruošimą rungtims. Iš mūsų Kauno Vytauto Didžiojo rinktinės vado Vytauto Žymančiaus gavome dovanų žalius marškinėlius ir kepurę nuo saulės. Vyko stovyklos atidarymas, sugiedojome Lietuvos himną, iškėlėme Šaulių sąjungos vėliavą, pasitikome svečius iš Baltijos šalių – Estijos ir Latvijos. Pirmąją dieną komandoms teko parodyti savo sugebėjimus dviejose rungtyse: vasaros biatlone ir orientavimosi varžybose. Aš dalyvavau vasaros biatlone. Abiejose rungtyse mes iškovojome I–ąsias vietas. Vakare kiekviena rinktinė ir svečiai turėjo pasiruošti pristatyti save. Išvydome daug pasirodymų: dainų, skanduočių, žaidimų, šokių, o mes vaidinome. Pasibaigus pasirodymams jaunieji šauliai turėjo laisvo laiko, o aš ir dalis kitų lauke tobulino šaudymo įgūdžius, atliko ginklo saugumo testą – ruošėsi kitos dienos rungčiai. Visi džiaugėmės dienos įspūdžiais ir pasiekimais, juk gera pradžia pusė darbo!

Penktadienį, anksti ryte aš ir kiti penkiasdešimt šaulių iš įvairių rinktinių, susirinkę aikštelėje, susėdę į autobusą iškeliavome į šaudyklą Palangoje. Ten vyko šaudymo iš mažo kalibro šautuvų varžybos. Šaudymo biatlone reikėjo šaudyti tik iš 10 metrų atstumo, o čia reikėjo pataikyti į taikinius, esančius už 25 metrų, – tai buvo sudėtingiau ir sekėsi ne taip gerai kaip biatlone. Kol mes buvome išvykę, kiti likę stovyklavietėje ,,Raganėje“ dalyvavo kliūčių ruožo, šaudymo iš pneumatinių šautuvų (iki 16 metų) rungtyse, mokėsi dainuoti dainą ,,Palinko liepa šalia kelio‘‘, rikiuotės pratimus bei žygiuoti. Grįžę mes turėjome prie jų prisijungti ir ruoštis rikiuotės konkursui kartu. Rikiuotės konkursui turėjome išmokti vykdyti naujų komandų, pavyzdžiui, ,,aplink – marš“, ,,kairėn – marš‘‘ einant– tai buvo neregėtas dalykas, bet greitai perpratome ir išmokome. Vakare visi atvažiavome į Palangą, pasiskirstę grupelėmis vaikščiojome po miestą, grožėjomės jūra, J. Basanavičiaus gatve, pasilepinome miesto gatvėse parduodamais desertais. Vakarui įpusėjus susirinkome šalia Palangos tilto, prisijungėme prie didžiulės jaunųjų šaulių minios ir žygiavome eisenoje, kuri kvietė eiti visus į festivalio ,,Sportas visiems‘‘ atidarymą. Mes skandavome, dainavome, plojome ir ėjome iki pat Palangos stadiono. Ten stebėjome nuostabaus festivalio atidarymą, šokėjų pasirodymus. Šis festivalis subūrė didelę sporto mėgėjų minią: čia galima buvo išvysti daug sportininkų, šokėjų, aktyvių jaunuolių ir net senyvo amžiaus žmonių. Po atidarymo iškeliavome atgal į žaidynių vietą ilsėtis, kurti skanduotę ir ruoštis kitai žaidynių dienai.

Gegužės 26 dieną (šeštadienį) atsikėlę apsitvarkėme savo kambarius, žaidėme įvairius žaidimus. Treniravomės sekmadienį būsiančiam rikiuotės konkursui, vėl dainavome dainą ir mokėmės naujai sukurtą mūsų rinktinės skanduotę. Iš mūsų rinktinės vado pavaduotojo Vydo Verbilio gavome festivalio ,,Sportas visiems‘‘ apyrankę ir veiklų tvarkaraštį festivalio dienomis, todėl turėjome galimybę dalyvauti visose renginio veiklose. Persirengę uniformą į laisvalaikio aprangą ir pasiėmę sausą davinį iš valgyklos iškeliavome į Palangą. Vaikštinėjome Palangos paplūdimiu, akmenimis, kai kurie net išdrįso maudytis, nors vandens temperatūra tesiekė 8 laipsnius! Dalyvavome festivalio veikloje, čia buvo įvairių varžybų ir paskaitų: savimasažo, meditacijos, mini biatlono, šaudymo pneumatiniais šautuvais, baudų, kamuoliuko metimo, bėgimo, greito ėjimo, tinklinio, krepšinio, futbolo ir t.t. Pailsėję, persirengę išėjome į paplūdimį, kur vyko vandens rungtis. Deginomės, mėgavomės jūra, stebėjome dalyvius ir, žinoma, palaikėme savo komandą riksmais, šūksniais, plojimais. Šioje rungtyje dalyvavo ir Domantas Kartanas. Mūsų rinktinė puikiai pasirodė – užėmėme 3-iąją vietą, tai labai geras rezultatas, juk irkluoti valtį ir dar jūroje ne taip ir paprasta. Patenkinti rezultatu grįžome į stovyklavietę ,,Raganė“. Paskutinį vakarą vyko diskoteka: grojo muzika, vaikinai ir merginos atsipalaidavę, linksmi šoko ir dainavo.

Paskutinę dieną tvarkėme kambarius, pakavome daiktus – ruošėmės vykti į namus. Tvarkingai apsirengėme uniformą, koregavome beretes – privalėjome atrodyti nepriekaištingai. Laukė paskutinė rungtis-rikiuotės konkursas. Jo metu kiekviena rinktinė turėjo tiksliai atlikti rikiuotės komandas, sudainuoti dainą ir suskanduoti savo kūrybos skanduotę – mums puikiai sekėsi. Pasibaigus konkursui vyko žaidynių apdovanojimai: mūsų rinktinė buvo apdovanota medaliais už I-ąsias vietas vasaros biatlono ir orientavimosi rungtyse, visai nesitikėję tapome 2018 metų LŠS žaidynių laimėtojais – iškovojome I – ąją vietą bendroje įskaitoje. Vyko renginio uždarymas: atsisveikinta su LŠS vadu, jo pavaduotoju, kitais šauliais, nuleista LŠS vėliava. Įsiamžinę nuotraukose, pasidžiaugę sėkme išvažiavome namų link.

Sudalyvavę žaidynėse puikiai praleidome laiką – buvome gerai prižiūrimi, maitinami, lavinami, išmėginome savo jėgas, parodėme sugebėjimus, ugdėme savo pilietiškumą, patriotiškumą, fizinę ištvermę, išmokome naujų dalykų, susiradome naujų draugų, sudalyvavome naujoje veikloje ir Kauno Vytauto Didžiojo šaulių antrajai rinktinei padėjome pirmą kartą per dvidešimt metų laimėti I-ąją vietą.

Jaunoji šaulė Vaiva Jasaitė

Bendrinti: