gim_virselis1

ŽALIOS DIENOS PAGIRIŲ ADOMO JAKŠTO SKYRIUJE

Rūpintis žemės išsaugojimu, švaria aplinka ir gamta  privalome visi. Minint Pasaulinę Žemės dieną, Vandens  ir Pempės dienas, Pagirių Adomo Jakšto skyriaus mokinukai domėjosi, susipažino ir mokėsi, kaip išsaugoti švarią ir žalią aplinką. Domėjosi Žemėje vykstančiais gamtos reiškiniais. Susipažino, kodėl ir kaip reikia rūšiuoti atliekas, taupyti energiją ir išteklius.

Visą žalią savaitę puošėmės žaliomis skarelėmis ir turėjome bent vieną žalią aprangos detalę. Žaliais kaspinais mokyklos kieme papuošėme medelį. Piešėme plakatus. Žaidėme žalius žodžių žaidimus.

Susižinoję rūšiavimo būtinybę, mokinukai surūšiavo plastiko, popieriaus ir stiklo atliekas. Jas nunešėme į miestelyje esančius konteinerius.

Pempės dieną klausėmės paukščių balsų ir mokėmės pamėgdžiojimus. O kai nuėjome į parką, prie tvenkinio, pamatėme parskrendančias žąsis. Pastebėjome, kad inkiluose jau gyvena varnėnai ir liksmai švylpauja. Labai smagu pabėgioti parke ir įdomu stebėti tvenkinio vandenį nuo naujo tiltelio.

,,Tu neturi nei skonio, nei spalvos, nei kvapo, tavęs negalima aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima pasakyti, kad tu reikalingas gyvenimui, tu pats gyvenimas, tu pats didžiausias turtas pasaulyje.“ A. de Saint Egziuperi“

Perskaitę išmintingus žodžius, paragavome geriamo, mineralinio ir gazuoto vandens. Baigiantis žalioms dienoms, mokinukai nupiešė ir užrašė kelis sakinius apie tai,  kaip įdomiai leido laiką. Sukūrė pasižadėjimą – ,,TAUPYSIU, RŪŠIUOSIU, NETERŠIU“

Mokytoja Zita Burbienė

Bendrinti: