gim_virselis1

ŽODIS IR VAIZDAS – KNYGOS DIENA GIMNAZIJOJE

Šiandien Gimnazijoje vykusi Knygos diena išsiskyrė veiklų įvairove visose klasėse. Veiklos buvo organizuojamos atsižvelgiant į mokinių amžių, gebėjimus ir polinkius. Pradinių klasių mokiniams dalyvauti renginyje buvo smagu, nes jų laukė pažintis su H. K. Andersenu ir jo kūryba. Žiūrėdami filmą „Kaip leidžiama knyga?“, mokiniai sužinojo apie knygos atsiradimo kelią. „Knygų ligoninėje“ mažieji suteikė pagalbą sergančioms knygoms, dalyvavo skaitymo maratone ir viktorinoje „Pasakų takelis“. Galiausiai mažieji patys darė savo knygeles, iliustravo pasakas. Gimnazijos fojė skambėjo pradinukų juokas žiūrint vyresnių mokinių inscenizaciją „Vilkas ir septyni ožiukai“.

Neteko nuobodžiauti ir 5-II klasių mokiniams, o tai liudija atlikti mokinių darbai. Dailės ir technologijų mokytoja su šaunia mokinių komanda per labai trumpą laiką parengė ne tik vaidinimą „Vilkas ir septyni ožiukai“, bet sukūrė ir vaidinimui reikalingas dekoracijas. Mokytoja teigė, jog viskas yra įmanoma, svarbu turėti norą ir idėjų. Mokyklos fojė, klasėse ir bibliotekoje galėsite pasigrožėti mokinių kurtais knygų viršeliais, „Black out poetry“ grafikos darbais, kuriuos kurdami mokiniai atskleidė ne tik savo kūrybiškumą, bet ir panaudojo lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbų žinias. Paskaityti mokinių kurtus ir iliustruotus eilėraščius ar prozos pastraipas lietuvių bei užsienio kalbomis turėsite galimybę apžiūrėdami mokinių darbų parodą Gimnazijos fojė. Lietuvių kalbos mokytojos įsitikinusios: „Mūsų mokiniai skaito knygas ir tikrai turės ką apie jas papasakoti savo bendraamžiams“, todėl klasėse netrūko mokinių, norinčių pasidalinti jų mėgstamų rašytojų mintimis. Ši diena mūsų Gimnazijoje įrodė, kad frazė „Šiuolaikiniai vaikai neskaito“ – yra mitas.

 

Kalbų metodinė grupė

Bendrinti: