gim_virselis1

ŽYDŲ PASAKOSE – GYVENIMIŠKA IŠMINTIS

Rugsėjo pradžioje vykusiuose Europos žydų kultūros paveldo dienų renginiuose aktyviai dalyvavo ir Šėtos gimnazijos mokiniai. Jie kartu su istorijos mokytojomis Ledina Maroziene ir Audrone Pečiulyte netradicinėse aplinkose skaitė žydų pasakas ir legendas: „Lapinas ir Leviatanas“ , „Kiaušinis ir pupa“ ir kitas. Prieš pradedant skaityti  aptarėme ir prisiminėme kur buvo  žydų tėvynė, ką žinome apie juos. Penktokai nustebino savo žiniomis, nors istorijos dar nesimokė. Paskaitę –  aptarėme pasakas. Nusprendėme, kad žydų pasakose daug gyvenimiškos išminties,  patarimų.

Pasakų skaitymo metu mokiniai popieriaus lape užsirašė, nupiešė ar kitaip išreiškė savo mintis ir įspūdžius. Per dailės pamokas kartu su mokytoja G. Boreišiene mokiniai girdėtas mintis išreiškė piešiniais, kurie bus eksponuojami mokyklos fojė rugsėjo 22-23 d. Lietuvos žydų holokausto dienos paminėjimo metu. Juk pasakos – tai tautos išmintis, jose atskleidžiamas žydų mentalitetas, moralinės vertybės. Viso to Lietuva neteko II-ojo pasaulinio karo metais, kai  buvo nužudyta beveik 95 proc.  visų mūsų šalyje  gyvenusių žydų.

 

Istorijos mokytojos Ledina Marozienė ir Audronė Pečiulytė

 

 img_0215 img_0208 img_0204 20160912_121132 20160912_121116

Bendrinti: