gim_virselis1

ŽYGIS ,,KLAIPĖDOS SUKILĖLIŲ KELIAIS“

Sausio 19-20 d., penktadienio vakarą – šeštadienio naktį, mes, Šėtos jaunieji šauliai, dalyvavome naktiniame žygyje ,,Klaipėdos sukilėlių keliais” Klaipėdos rajone. Jį organizavo ir rengė Pėsčiųjų žygių asociacija. Žygio tikslas – ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėti kultūrą, istorines tradicijas, prasmingai ir turiningai leisti laisvalaikį. Žygis skirtas Lietuvos kariuomenės šimtmečiui paminėti. 18.00 val. susirinkę mokykloje, buvome energingi, geros nuotaikos. Ilgai laukėme vėluojančio Lietuvos Šaulių sąjungos užsakyto 73 vietų autobuso. Nuvežė mus į starto vietą prie Palangos sporto centro-miesto stadiono. Tuo pačiu autobusu važiavo ir Kėdainių, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos jaunieji šauliai. Į žygį atvažiavome pavėlavę dėl labai blogo oro-snigo, kai kur labai stipriai. Kelių nespėjo valyti. Tad nuvykę išsirikiavome į koloną ir gavę žygio žemėlapius iš karto pradėjome žygiuoti. Per visą Palangą – nuo stadiono miesto pradžioje per miesto centrą iki pat Palangos tilto Basanavičiaus gatve. Prie jūros keliavome jau tik su savo būriu-savarankiškai. Buvo tamsu, dangus aiškus, nei vieno debesėlio, žvaigždės švietė ryškiai ir aiškiai. Šilta, ramu ir gera. Bangelės mažos ritosi. Ėjome pasišviesdami prožektoriais, nes ledo luitai ant kranto, kai kur ledas, įšalę akmenys – tai kliūtys, kurių reikėjo išvengti, norint sėkmingai įveikti žygio maršrutą. Iš karto sušilome, nes ėjome labai greitai. Visą kelią mus džiugino gamta – aplink tyliai ošė jūra, didelį įspūdį suteikė pajūrio smėlis, miškai, sniegas, žvaigždėtas dangus, varvekliai. Šis 25 km. žygis driekėsi per Palangos miesto ir Klaipėdos rajono gyvenvietes – keliais, pušynais, pajūrio smėliu. Mus žavėjo istorinės ir įspūdingos kraštovaizdžio vietos. Žygiavo ne tik šauliai, bet ir kariai, civiliai, iš viso žygyje dalyvavo 3100 žmonių. Žygio metu sustodavome trumpam pailsėti 3 punktuose, kuriuose atsižymėjome savo žemėlapius. Viename iš jų, Karklėje, valgėme kareiviškos košės, atsigėrėme karštos arbatos. Iki ryto 5val. visi pasiekėme finišą, kuris buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotųjų pėstininkų bataliono teritorijoje, Klaipėdoje. Ten atsiėmėme žygio diplomus (su įveiktų kilometrų skaičiumi) už ryžtą, dalyvavimą ir ištvermę. Puikiai praleidę laiką išvažiavome namo. Buvome išsekę, norėjome miegoti, mums skaudėjo kojas, raumenis. Nors buvo šalta, tamsu, daug ledo, akmenų, įvairių kliūčių, mes įveikėme visus sunkumus. Žygis buvo įdomus ir vertingas – įveikėme 25 kilometrus, įgyvendinome savo tikslus, įgijome patirties, patyrėme nuotykių, pasigrožėjome pajūriu, gamta, pasimėgavome žygio malonumu. Pasirodėme tikrai šauniai, sekėsi dar geriau nei ankstesniuose žygiuose.

Vaiva Jasaitė, II a

 

 

Bendrinti: