gim_virselis1

LIETUVA – EUROPOS DALIS

Šiais metais minint Europos vienijimosi 60-metį, Šėtos gimnazija įsijungė į projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Per istorijos, lietuvių kalbos, geografijos, dailės ir matematikos pamokas supažindinome mokinius su įvairiais Europos Sąjungos aspektais: bendra valiuta – eurais, sąjungos kūrimosi etapais, Europos Parlamento veikla, žymiomis asmenybėmis, aptarėme, kokią įtaką Europos sąjunga daro Lietuvos valstybei ir kiekvieno piliečio gyvenimui.5 klasės mokiniai su istorijos mokytoja Ledina Maroziene gilinosi į 1 euro nominalo monetos simboliką: mokiniai pasirinko po vieną  šalį ir jos pinigą. Jie turėjo sužinoti, kaip vadinosi pasirinktos šalies valiuta iki euro, kada įvestas euras, kas pavaizduota ant monetos. Didžiausia ir svarbiausia užduoties dalis – rasti atsakymą – kodėl šalis pasirinko tokį simbolį. Buvo svarbu laikytis vieningų reikalavimų, nes darbai buvo eksponuojami mokyklos stende.

Vyresniųjų klasių gimnazistai rimtai diskutavo apie ES įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui ir, pasak Andželikos Samsonovaitės, jie džiaugiasi, kad produktyviai praleido laiką pamokoje ir įgavo naudingos informacijos apie Europos Sąjungą. Įsigilino į ES valdymo struktūrą, sužinojo ES sostines, domėjosi Europos Sąjungos įtaka mūsų valstybei. Buvo svarbu taip pat sužinoti daugiau ir apie ES pirmtakę – 1957m. Romos sutartimi įsteigtą Europos ekonominę bendriją. Mokiniai apibendrindami teigė, jog visa ši informacija apie 28 Europos valstybių ekonominę bei politinę bendriją yra labai naudinga ir svarbi.

Gegužės 8 dieną – Europos dieną – paminėjome Gimnazijos kieme surengę akciją „Lietuva – Europos dalis“.

 

Istorijos mokytoja ekspertė Audronė Pečiulytė

 

DSC_0116 DSC_0140 DSC_0153 IMG_0413 IMG_0414 IMG_0416 IMG_0418 IMG_0420 IMG_0421

Bendrinti: